et en ru fi

Küsimused ja kommentaarid


Siit saate saata meile küsimusi ja kommentaare hennaserai.com poe ja kaupade kohta.

Teie nimi:
Teie e-post:
Sõnum:
 
Katrina Rappu 2012-03-01 10:36:46

Tere, soovin teha kuldse tooni saavutamiseks kummeliteega sennaga maski. Lugesin, et linaseemneõli annab head läiget juurde - kas võiksin omavahel kombineerida kummelitee + linaseemneõli suhtele 50:50 lisaks sennale ning pärast seda 12 tunniks toasooja seisma jätta? Või peaksin kõigepealt tegema segu ainult kummeliteega, laskma tal seista ja õli lisama vahetult enne pähepanemist? Tänud juba ette.

Vastus:
Kui soovite sennale lisada õli, siis kindlasti alles pärast seda, kui senna on kummeliteega öö otsa seisnud ja kuldne värv on leherakkudest vallandunud. Linaseemneõli annab küll väga vinge läike, kuid väga sageli me seda teha ei soovita. Linaseemneõli kipub juuksekarva ümber ladestuma, teeb juukse tumedamaks (õli oksüdeerub) ja raskemaks. Vahel harva võib, aga päris pidevaks ilurutiiniks me selle kasutamist ei soovitaks. Teine variant on teha kuldne senna jogurtisse. See annab väga ilusa läike ning senna võib segada kohe jogurti sisse. Hoida ikkagi üle öö.
Eleri 2012-02-20 19:45:41

Tervist! Plaanis on tellida Rastajani hennat nahale maalingute tegemiseks. Kust oleks võimalik hankida lavendliõli ning kas sidrunimahl, mida hennale lisada, võib olla see vedel mahl, mida müüakse kollastes sidrunikujulistes pudelikestes? Millised on kogused, mida omavahel kokku segada (näiteks teelusikatäie henna kohta kui palju sidrunimahla)? Ette tänades, Eleri.

Vastus:
Eeterlike õlisid saab apteegist. Sidrunimahl võib olla pudeli oma, siis ei pea seda läbi sõeluma. Mõttekas oleks vist osta suurem pudel, pooleliitrine või liitrine, sest 100g henna peale kulub 300-400ml sidrunimahla. Teelusikatäite osas ei oska me kahjuks kogust soovitada. Ma ei sega kunagi nii vähe hennat kokku. Soovitaksime pigem segada korraga kokku suurema koguse, see peale värvusreaktsiooni tekkimist pakendada väiksemateks kogusteks ning panna sügavkülma. Sügavkülmas säilib hennapasta umbes aasta ning siis on soovi korral hennapasta ka alati olemas.
Helen 2012-02-20 18:42:37

Tere. Sooviksin proovida läikehendigot, jogurtiga. Kuidas seda täpselt valmistada? Segan kõik komponendid kokku ja pähe, või peab see seisma ka? Kui kaua peas hoida?

Vastus:
Läigete segamiseks on mitmeid viise, ilmselt peate endale kõige sobivama ise katsetamise käigus leidma. Oluline on meeles pidada, et henna (ja ka senna) tahab värvi vallandumiseks alati happelise vedelikuga segatult toasoojas seista (10-12 tundi). Indigo segatakse pastaks alati leige keedetud veega ning lisatakse värvi sisse alati vahetult enne värvimist. Üks variant on teha läige jogurti baasil. Henna (või senna) puhul võib siis pulbri otse maitsestamata jogurtisse segada, lasta pastal üleöö seista ning siis pähe kanda. Indigo segatakse alati eraldi veega ning siis lisatakse segusse vahetult enne värvimist. On inimesi, kes segavad oma pastad kokku nii, nagu nad seda tavaliselt kasutavad ning läike saamiseks võtavad lihtsalt väiksema koguse pastat ning segava siis enne pähe kandmist pasta sisse silikoonivaba juuksepalsamit või õli. Jogurtipõhiseid läikeid (kui indigo osakaal ei ole väga suur) võib peale kasutamist ära külmutada ning kasutada jääke järgmisel korral. Indigo ei säili, aga senna ja henna küll. Meile ei ole teada, et õli ja palsamipõhiseid läikeid keegi külmutaks. Need võiks segada valmis üsna täpselt, nii et ei peaks midagi ära viskama. Oluline on teada, et rasvad (piimarasvad, õlid jms) võtavad henna värvi mahedamaks. Punase asemel tuleb reeglina kuldselt messingja nüansiga vaskne punane. Ka takistavad rasvad indigo kinnitumist juustesse, nii et läigete puhul on tulemus alati erinev sellest, mida sama segu ja pealhoidmisajaga annaks tavaline värvipasta. Kuna jogurti, õlide ja palsami lisamine muudab ka pasta üldisi omadusi (see on paksem, kreemjam ning seda on kergem päje kanda), siis üldjuhul kulub läigete jaoks pulbreid vähem.
Mann 2012-02-14 21:35:54

Olen paar aastat värvinud juuksed Jamilaga ja hakkasin sellest kuidagi ära väsima, kuna viimastel kordadel kui Jamilaga värvisin jäid juuksed kuidagi pigem pruunid kui punased. Võtsin prooviks Rajastani hennat juustele ja pean ütlema, et see toon meeldib ja sobib mulle palju rohkem. Juuksed on kohe tunduvalt punasemad kui enne. Ma ei tahtnud enne kuidagi uskuda, et erinevatel hennadel võib nii suur toonierinevus olla.

Vastus:
Jamila võib tõesti kumulatsiooniga väga tumedaks minna. Rajastani henna puhul oleme varemgi mõnelt kliendilt kuulnud, et see on andnud üllatavalt punase tulemuse. Aga see oleneb inimese juustest ning natukene ka hennakorje aastakäigust. Juuksed pole sarnased ja aastad pole vennad. Juhul, kui Te talute eeterlike õlisid, siis võite oma hennasegusse lisada natukene lavendliõli. See on sageli andnud parema sügava punase. Juhul, kui Rajastani henna Teile väga hea punase tulemuse andis, siis veel vingema punase saamiseks võite proovida oma Rajastani BAQ järgmine kord peale valmimist korraks ka läbi külmutada. On juukseid, mis selliselt käideldud hennaga saavutavad eriti äkilise leekivpunase.
Meryl 2012-01-19 23:34:31

Tervist. Juhul, kui ma tellin siit näiteks neemipulbrit vms näonaha 'kenamaks' muutmiseks, siis kui tihti ma seda kasutama peaks ja kui kiiresti see mõjub?

Vastus:
Mõju on alati individuaalne. Meil on olnud kliente, kes on neemiga saanud abi juba paari kasutuskorra järel ning neid, kes kasutavad pikemaajaliselt ning pigem profülaktiliselt. Neem on väga tugevalt rahustav, põletikuvastase toimega taim. Põletikulisi koldeid leevendavat tulemust on täheldatud ka peale esimest kasutuskorda. Vigastatud nahale me ühtegi oma toodet peale kanda ei soovita. See ei ole mõistlik. Kasutada võib vastavalt vajadusele, kas näiteks üle päeva või siis iganädalaselt kord või kaks. Neemi võib segada veega või maitsestamata jogurtiga. Valmissegatud pasta säilib külmikus 2-3 päeva. Ühest teelusikatäiest pulbrist (umbes 10g) piisab näo ja osaliselt kaela või dekolteepiirkonna katmiseks.
Liis 2012-01-14 17:54:33

Tere! Olen ise harilik kartulikoor, aga sooviksin juukseid värvida. Tulemus võiks olla punakaskuldne. Mitte karjuvalt punane, vaid just pigem mahedam ja kuldsem. Kas soovitate kombineerida hennat ja sennat?(kas sel juhul on samuti karta senna kulumist?) Või sõltub tulemus henna peashoidmise ajast?

Vastus:
Punaka nüansiga kuldse tooni saamiseks võiks kasutada kas kuldset sennat või isegi läikesennat, kuhu lisada 1-2 spl hennat 100g senna kohta. Pealhoidmise aeg oleks maksimaalselt 2 tundi. Kuna krüsofaanhape, mis annab sennale kuldse tooni, kinnitub juuksepinnale pindmisemalt, siis ilmselt pikemas perspektiivis võib henna tõesti intensiivistuda. Ilmselt oleks parem võtta alguses BAQ henna (nt Caliana), lisada seda 1spl 100g peale esimesel korral, et näha, milline on tulemus ning hiljem vastavalt vajadusele kas jääda 1spl juurde või lisada veel üks. Kui BAQ henna pakk saab otsa, siis võtta järgmiseks juuksehenna. Ja veel pikemalt ette vaadates võiks siis kasutada BAQ ja juuksehennat vaheldumisi, siis ei ole henna kumuleerumine nii suur probleem, aga toon jääb ilus. Kumuleerumine on suur probleem ainult juhul, kui Teil on väga pikad juuksed ning Te teete iga kord täisvärvimise. Siis peab mõtlema, mida otstega ette võtta.
Karol 2012-01-11 23:59:09

Tere! Oleksin huvitatud sennaga juustele veidi kuldse tooni lisamisest (endal tavaline karutlikoore värv). Lugesin, aga et metallirikas vesi võib anda ootamatuid tulemusi sennaga. Siit siis küsimus, kas poest ostetud tavalise veega(ilma gaasideta) võib sennat segada, sest kohalik vesi on vägagi rauarohke või on soovitada ka muid alternatiive segamiseks.

Vastus:
Kõige mõttekam oleks teha juustega nn harjakorjetest või siis mõnel salgul. Krüsofaanhape, mis annab kuldse tooni, võib anda reaktsiooni ka juustesse ladestunud metallidega. Tavaliselt on probleeme olnud blondeeritud/heledamaks värvitud juuste ja vasega (rohekad otsad), rauaga vähem. Poevesi ei anna erilist vahet. Võib proovida ka jogurtiga segatud sennat, see võib olla leebem ja oksüdatsiooniprobleeme vähendav, sest piimarasvad takistavad mingil määral nii värvi kinnitumist juustesse kui ka oksüdatsioonitulemuste ladestumist juukseotstesse. Aga kui on teada, et see on piirkonnas probleem, siis tuleks kindlasti enne katsetada harjakorjetestil või juuksesalgul.
Eha Rinne 2012-01-10 10:32:41

Oleka abi vaja kahjustatud ja kuivade juukseotste ravimiseks. Juuksed on eelnevalt värvitud heledaks ja nüüd veelkord üle värvitud poe värviga selliseks heledaks-vasekarva. Millist õli või maski võiks kasutada? Teine küsimus ka veel. Olen siiamaani kasutanud poes saadavaid kergvärve, praegu on juuksed tumepruunid ja väljakasvav osa on ka pruun milles veidi halli. Nüüd tahaks hennaga saavutada punakaspruuni tooni. Kas sobib kui segan 1 osa indigot ja 2 osa hennat?

Vastus:
Kuivade juukseotste puhul võiks meie toodetest kasutada kas aaloe maagilist juukseõli või Unique-22 segu. Mõlemad on seesami- ja kookosõli segud, mis on juustele väga head. Samas kui kuivad juukseotsad on liiga kangest vesinikust kahjustatud, mida blondide toonide puhul tavatseb juhtuda, siis neid päris korda meie arvates ei saagi. Saab teha olukorda paremaks, aga parim on ikkagi see katkev ja kuivanud ots vähehaaval välja lõigata. Samas kui heledamate värvide asemel henna-indigo peale minna, siis on tulemus tükilt parem. Punakaspruun võiks tulla kas 1:2 (henna:indigo) henndigo seguga või siis panna neid pooleks. Pealhoidmisaeg võiks olla ehk 2 tundi. Alati saab hiljem aega pikendada, et tooni tumedamaks-sügavamaks saada. Hallineva juukse puhul 2 tundi selline hea keskmine, millest alustada.
Rosalinde 2012-01-07 12:36:13

Tere! Mul on nirud ja õhukesed juuksed. Klassikaline kartulikoor. Lisaks aegajalt ka sügelev ja kergelt kõõmane peanahk. Tahaks proovida enda juukseid ja peanahka lihtsalt sennaga natukene turgutada. Kui sageli ja regulaarselt sellisel juhul sennat kasutada võiks? Ja kas senna raviomadused säilivad ka siis, kui talle midagi happelist juurde lisada? Tänades!

Vastus:
Jah, senna raviomadused säilivad ka siis, kui lihtsalt maski asemel teha kuldne senna või läikesenna. Kuldse senna saab happelise vedelikuga. Soovitame madala happelisusega kummeliteed, mitte sidrunimahla, see võib olla liiga kange. Läikesenna saab jogurti või keefiriga. Tulemuseks on kuldne läige nagu kuldse senna puhul, aga mahedam ning lisaks piimhappe hea mõju juustele ja peanahale. Sennat võiks teha 1-2 korda kuus, sagedamini ei ole vaja.
Eleri 2011-12-28 10:47:39

Tahaksin osta hennat nahale maalimiseks. Seega sooviksin teada, milline henna jääb nahal kõige pruunimat tooni?

Vastus:
Meie BAQ hennad - Jamila, Caliana, Rajastani BAQ - on kõik head. Näidised nende tulemustest on e-poes piltidena üleval, vaadake 100 grammise toote juurest. Maksimaalne pruun oleneb ka paljudest subjektiivsetest teguritest: mis õlisid kasutada, kuhu maaling teha, kui paksult hennapastat peale kanda ning kui kaua hennat peal hoida.
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13