et en ru fi

Küsimused ja kommentaarid


Siit saate saata meile küsimusi ja kommentaare hennaserai.com poe ja kaupade kohta.

Teie nimi:
Teie e-post:
Sõnum:
 
Tiiu 2012-06-15 19:03:45

Tere! Mul on kartulikoorekarva, kuivad ja varasemast keemilisest värvimisest haprad ja lõhenevate otstega juuksed. Peanahk on hell, kergelt kõõmane ja kipub sügelema (arvan, et olen naatrium-laurüülsulfaadile tundlik). Millist taimset juuksemaski/-šampooni Sa soovitad katsetada? Toonisin juukseid hennaga 2 korda (esimese korra värv kadus juba paari-kolme nädalaga, teine on püsima jäänud), aga mul on juureosa paar tooni tumedam ja siis jääb mulje nagu mul oleks juba teisel päeval juuksed mustad. Mis Sa arvad, kas hendigoga värvimine (nii, et üritan juureosale mitte värvi panna) aitaks pilti ilusamaks teha?

Vastus:
Hennaserai valikust võiks proovida kas pulberšampooni, lootose või shikakakai pulbreid. Kaks viimast võib proovimise jaoks võtta allahinnatud kauba alt, seal on müügil "parim enne 2011" pulbrid, mis sobivad selle aasta lõpuni kenasti. Kui on harjumus pesta vedela šampooniga, siis peaks vaatama midagi ökopoodidest - Lavera, Urtekram. Tavapoodidest on Avalon Organiks mitmetes kettides müügil ja seal ei peaks ka SLS sees olema. Ilmselt oleks mõistlik mõnda aega alati palsamit kasutada. Kes pikemat aega hennatavad, ütevad, et lõpuks pole seda iga kord vajagi. Mis henna see oli, mis kadus? Kuidas segatud? Kui kaua peas hoitud? Me ei oska indigo lisamise osas pimesi midagi soovitada, kas oleks võimalik pilt saata? Mingi aja jooksul väljakasv suureneb ja ka henna kumuleerumise tõttu otsa ja väljakasvu vahe ühtlustub. Lõhenevate juukseotsade vastu kahjuks peale lõikamise miski muu ei aita. Lõhenemist saab ennetada, kui vältida juukseid kuivatavaid protseduure. Kui hennaga värvimisele pikemalt kindlaks jääda, siis aja jooksul juuste olukord paraneb märgatavalt, kuid see ei toimu see väga ruttu. Abi võiks olla ka juuste õlitamisest. Hennaserai õlidest soovitaksime kas Aaloe Magic juukseõli või Unique-22, need mõlemad sisaldavad kookoseõli. Aga võib ka tavalist oliiviõi või kookoseõli kasutada.
Kaire 2012-06-12 11:17:40

Tere! Lugesin Imelisest Hennamaailmast, et läbikülmutatud ja korralikult terbitud Rajastaniga võib saada vinged leekivpunased juuksed. Täpsustan üle, mida peetakse korralikult terbitud all silmas.

Vastus:
Korralikult terbitud tähendab seda, et segusse on lisatud monoterpeenseid alkoholse sisaldavaid eeterlike õlisid. Need aitavad kaasa henna oksüdatsioonile ning tulemus on juuste värvimise puhul intensiivsem ja sügavam, nahahenna puhul on tulemus tumedam. Terpeenidest soovitaksime kas lavendlit või teepuuõli. Juuste puhul on 20 tilka 100g pulbrist tehtud pasta kohta piisav. Pulbrisse võib lisada ka jahvatatud nelki, mis ka sisaldab natuke eeterlike õlisid. Õlidest on kasu, aga nende tarvitamisega peab ettevaatlik olema, paljudele üks või teine ei sobi.
Kairi 2012-06-01 08:56:11

Tere. Mul mure - viimasel ajal tuleb meeletult palju juukseid peast, iga päev lausa peotäisi. Olen aastaid värvinud juukseid tumepruuniks poevärvidega (enamasti palette tooted) ja tahaksin nüüd üle minna looduslikule värvimisele. Olen kuulnud, et tumepruuni tooni saamiseks peaks segama hennat basmaga? Kunagi ammu olen värvinud hennaga juukseid, siis oli värvimass väga teraline ja ebamugav oli seda juustesse määrida, on värvisegud ka praegu teralised? Ja veel, oskate ehk soovitada konkreetseid poode Helsingis, kust oleks võimalik henna ja basmavärve osta? Suured tänud ette :)

Vastus:
Oleme näinud, et Soomes pakuvad loodustoodete poed mingeid hennasid ja ka indigot. Indigot müüakse 'musta henna' nime all. Me ei oska nende toodete kvaliteeti mitte kuidagi kommenteerida. Helsinkis on Hämentiel palju poekesi, kus võib leida head hennat, aga siis peab teadma, mida osta. Sest seal müüakse ka seguhennasid, mida müüakse henna nime all ning mis lubavad väga erinevaid toone. Meie neid kasutada ei julgeks. Isegi uudishimust mitte. Kindlalt julgeme soovitada ainult tooteid, mida Hennaserai müüb - kvaliteet on hea, pulber on puhas ja peeneks jahvatatud ning selle väljapesemine ei ole vaevaline. Tulemused on siiani olnud väga head - pasta on siidine, peen ning seda on kerge juustesse kanda ning hiljem välja loputada. Meil on Soomes juba päris palju kliente, kes tellivad hennat ja me saadame selle neile postiga. Siiani on kõik kenasti sujunud ning postitariifid ei ole ka väga kallid.
katariina 2012-05-19 19:16:25

Tere! Mida tuleks teha, et punane toon juustel kauem püsiks, sest juba mõne nädala möödudes on juuksed pigem pruunid. Arvasin, et kui hakkan kasutama Rajastani BAQ hennat, siis seda probleemi enam ei ole. Võibolla peaksin proovima hennat enne pähekandimist külmutada, aga kuidas seda tegema peaks? Ette tänades

Vastus:
Probleem võib olla selles, et henna oksüdeerub ära. Mis oma toon all on? Kaua henna peas on? Rajastani BAQ on tavaliselt särtsakam kui Caliana, eriti pärast läbikülmutamist. Henna tuleb valmis segada - nii valmis, et selle võiks kohe juustesse kanda, ning siis 24h sügavkülma panna ja seejärel aeglaselt üles sulatada.
Signe 2012-05-12 17:18:28

Tere! Olen siiamaani värvinud/tooninud oma juukseid poes saadaolevate värvidega. Sooviksin hakata kasutama hennat. Kõigepealt küsimus: kas eelnevalt värvitud juukseid võib hakata senna seguga värvima? Ja millises vahekorras ning milliseid pulbreid kasutada, et suuda kas tumepruun või must toon? Samas, kas peaks veel midagi lisama, et oleks ka tervendav ja läiget andev mõju? Tänud juba ette. Parimate soovidega, Signe

Vastus:
Hennaga võib eelnevalt sünteetiliste värvidega värvitud juukseid värvida küll. Kui on väga blondeeritud juuksed, siis võib juhtuda, et värv ei jää alguses hästi sisse st tahab paar esimest korda tihedamat korduv-värvimist. Pruunide toonide osas vaadake seda värvitabelit: http://www.hennaforhair.com/mixes/index.html Kui leiate sobiva tooni, siis saatke meile link ja vaatame, mismoodi värv kokku segada.
Tuuli 2012-05-11 23:18:37

Mu loomulik juuksetoon on selline keskmine kartulikoor, pigem heledapoolne http://dl.dropbox.com/u/2997723/loomulik.jpg . Olen nüüdseks 4 aastat juukseid värvinud, alguses kärtspunaseks, aga viimase aasta jooksul rohkem selliseks õrna punaka tooniga kollaseks. Kuna juuksevärv ei püsi üldse peal, siis uurisin henna+senna variante, et saaks tihedamini värskendada ilma juukseid liigselt kahjustamata. Kas henna+sennaga oleks võimalik saada umbes sellist punakat-kollakat tooni nagu mul on siin juukseotstel: http://dl.dropbox.com/u/2997723/kuldne.JPG ? Võib olla ka pisut punakam ja pisut tumedam ( http://dl.dropbox.com/u/2997723/punane.jpg ), aga kindlalt tahan vältida liiga tumedat tooni. Kas see on võimalik? Mis segu proovida võiks? Lugesin ka probleemidest, mis võivad tekkida, kui endal väga vähe pigmenti ja vesi halb. Kahtlustan, et korteris, kus ma elan, võib olla liiga rauarikas vesi. Kas harja pealt korjatud karvade testis tulevad sellised probleemid välja? Ja üks küsimus veel. Kui hennat ja sennat kokku panna, kas tuleks kumbki pasta kasutusjuhendi järgi eraldi valmistada ja alles enne värvimist kokku segada, või võib teha kohe ühe pasta?

Vastus:
Pakume, et selle saab henna-senna seguga ja võib teha läikesegu, jogurti peal. Võiks panna 100g senna peale 1spl hennapastat. Ja hoida peas 30min-1h. Kui vees on rauda, siis võiks teha enne igaks juhuks harjakorjetesti. Henna ja senna võib segada kokku, aga kuna segus peab senna osakaal olema suurem, siis võiks need segada eraldi. Või siis segada 1spl hennapulbrit senna sisse ja siis segada jogurtiga. Vaadake siit ka, read Blonde või Strawberry to Righteous Red: http://www.hennaforhair.com/mixes/index.html Kui midagi jääb silma ja sobib, siis saatke link ja vaatame edasi.
Diana 2012-04-10 19:09:34

kuna uuesti " Jamila " müüki tuleb?

Vastus:
Meie 2011.a. suvekorje Jamila sai otsa ning hetkel me ei plaani 2011. a. korjet lattu juurde osta. Henna, nagu iga teine põllumajandustoode, on igal aasta ning ka korje ja saagi lõikes erinev. Näiteks 2010.a. suvekorje oli väga hea, 2011.a. oma natuke vähem hea. Meie Caliana on Jamila tootja hennakasvanduste 2010.a. suvekorje, mis oli väga hea saak. Kuna Jamila ei ole mingite kindlate istanduste valikhenna, vaid kogu saagist mingi üsna suvaline valim, mis on kõrgekvaliteediliselt käideldud ja sarnaselt pakendatud, siis sisuliselt on Caliana sama henna, mis on Jamila karbis. Me palusime tootjalt 2010.a. korjest eraldi saadetist, kuna see oli hea saak. Nii on vahe meie Caliana ja Jamila vahel ainult selles, et Caliana ei ole pakitud pappkarpi. Istandused, töötlemisprotsess ja ka fooliumpakend on sama, mis Jamilal. Kuna meil on veel laos olemas mõningane kogus 2010.a. suvekorjest, siis me ei hakka eelmise aasta hennat juurde tellima. Me lihtsalt ootame ära selle aasta suvekorje ning loodame, et see on parem kui eelmise aasta oma. Uus korje peaks tarnevalmis olema juulis. Kui Te olete olnud Jamila kasutaja, siis proovige julgesti Calianat. Meie testimiste põhjal on see käitumise ja tulemuste põhjal väga sarnane sellele hennale, mille me saime 2010.a. suvekorje Jamilana.
Carol Blackburn 2012-04-02 17:04:17

I desperately want to buy some henna for my dark brown, previously dyed, shoulder length hair with grey roots. Can you tell me which product to buy that will not ruin my hair due to previous hair dyes. I need the delivery to be made to Ibiza an island off Spain. Is this a problem. Thank you for your help

Vastus:
We think for dark brown you would need henna and indigo. And maybe amla to give acidic for henna paste and make brown more cold. We would recommend henna Caliana: http://www.hennaserai.com/category/henna_Caliana/lang/en/ Good coverage of gray, great build-up results and some people say it gives better results for grey hair. Indigo is here: http://www.hennaserai.com/category/indigo/lang/en/ And amla: http://www.hennaserai.com/category/amla/lang/en/ Some people say using amla on their henna-indigo mix gives better results. It is not problem to deliver to Ibiza. We have several clients in Spain, and we ship them henna quite regularly.
Ragne 2012-04-01 20:25:47

Tere! Kuulsin kunagi häid sõnu Berenike juukseseebi kohta, mida siin lehel müüdi. Kuna mul sel hetkel veel šampoone oli, siis ei hakanud ette ostma, nüüd aga näen kurvastusega, et juukseseepe pole üldse valikus. Seega küsimus - kas nii jääbki või on tegu pigem ajutise nähtusega ja mõne aja pärast võin tulla siit uuesti juukseseepe otsima?

Vastus:
Tegemist on ajutise nähtusega. Meie koostööpartner, kes meile seepe tarnis, reorganiseerib oma tootmist ja see on võtnud kahjuks oluliselt kauem aega kui me lootsime. Aga me tegutseme koos jätkuvalt selles nimel, et juukseseebid uuesti tootmisse saada ning edasi ka nende sortimenti laiendada.
maria 2012-03-16 12:03:49

Hi What is the difference between Henna Caliana and rajastan? I want to dye my hair dark brown with indigo,henna and Alma and have the amounts to use from mehandi.com but I am not sure wich henna I should buy from you?, does the caliana dye your hair brown without indigo? it seems like you wrote that on your site? perhaps I should buy both and make some samples at home, if the henna types are very different from eachother..My natural colour are dark blond and I am starting to get som grey hairs all over.. thanks! Maria salmons

Vastus:
Henna Caliana is from Pakistan. It comes from Jamila producer's plantations and is 2010 summer crop. It is very good henna. BAQ means body art quality, it is very high dye content, triple sift, good quality. Rajastani BAQ is Indian henna, and sometimes it gives a very sharp red tone. It depends on the type of hair. Some people have got a really flaming red from Rajastani henna. This henna also has very high dye content and good sifting. Rajastani henna for hair is henna only for hair. It has less colour and is not so supersifted as BAQ hennas are. We would recommend you Caliana as it cumulates better and gives great coverage for grey hair.
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12