et en ru fi

Küsimused ja kommentaarid


Siit saate saata meile küsimusi ja kommentaare hennaserai.com poe ja kaupade kohta.

Teie nimi:
Teie e-post:
Sõnum:
 
H.K 2012-12-17 10:40:31

Tere! Olen värvinud juba 2 aastat juukseid senna-henna seguga. Juuksed on ilusad ja terved, palsamit peaaegu enam ei tarvita. Kuid peanahk on väga rasune. Kas siinssest valikust on midagi, mis aitaks rasusust vähendada?

Vastus:
Millega te segu hapustate? Paljud on sel puhul saanud abi amlast hapustades oma henna amlaga ning tehes aeg-ajalt amlamaske. Kas siis amlamaski veega või jogurtiga. Ehk on amlast abi.
Kristel 2012-12-04 12:29:29

Tere! Selline küsimus, et sooviksin enda pead toonida ühe-kahe tooni võrra tumedamaks, külmemaks tooniks (praegu olen loomulik ''kartulikoor'' peenikeste blondide triipudega). Kas on mõni looduslik värv, millega just kergelt tumedamat ja külmemat (ei soovi väga punakat tooni) saavutada?

Vastus:
Esimese asjana soovitaksime sennat. Võib proovida lihtsalt sennaga, see tooni ei muuda, annab läike. Kuldne senna annab tuntava sooja kuldse nüansi, mis kulub aja jooksul vähemaks. Mõni on öelnud, et lootos andis huvitava pruunikalt beeži nüansi. Kuivõrd lootos lambavillal ei andnud mingit toonimuutust, siis oletame, et see on seotud juuste blondeerimisega - beež toon on tulnud blondeeritud/heledamaks värvitud juustele. Muud esimese hooga soovitada ei oska. Kui katsetada senna, henna ja indigoga, siis saab natuke tooniga mängida, aga tulemused on ikkagi soojad. Ning hiljem blondeerida ei saa, indigo läheb roheliseks. Katsetage alustuseks senna või lootosega.
Karo 2012-11-21 13:40:53

Tere! Kavatsen teha blondid triibud ja need siis indigoga üle värvida, et saada rohelised triibud. Kas piisab ainult indigoga värvimisest või tuleks hennat ka juurde segad, et värv paremini peale jääks?

Vastus:
Kui kindlasti rohelist tahta, siis võiks teha indigoga enne ja blondeerida pärast. Blondi peale jääb indigo kas sinakas või lillakashall ja ei püsi hästi.
O.J. 2012-11-07 15:37:22

Tere! Lugesin läbi eelpool oleva põhjaliku lingi hennatamise kohta. Mul on pikad lokkis ja kahused juuksed, mis on värvitud sünteetilise värviga hästi tumepruuniks(enda värv kartulikoor). Soov on minna üle henna ja indigo peale. Saan kogu protseduurist ilusti aru, kuid antud artiklis on öeldud, et võiksin kasutada mendhi hennat, mida teil vist pole. Siit ka minu küsimus: millised võiksid olla teie tooted, et saaksin enda juuksed tumepruuniks(ilma väga punaka läiketa) ning elujõuliseks? Ning kas ma sain õigesti aru, et lasen hennasegul ööläbi seista ning järgmisel päeval enne värvimist segan indigo(2/3 osa) segu hennaga(1/3osa). Ja mida kauem peas, seda tumedam? Tänud vastamast

Vastus:
Mehndi henna on BAQ (Body Art Quality) henna. Me soovitaksime Hennaserai valikust kas Jamilat või Calianat. Nende hennade kohta on meil mitmetelt klientidelt tagasiside, et võrreldes Rajastani BAQ hennaga jäävad need vähem punased. Juhul, kui Te ei ole selle teksti peale veels attunud, siis ma soovitaksime lugeda: http://www.hennaforhair.com/freebooks/henna_estonia.pdf Siin on samm-sammult kirjas, kuidas hennat segada ja mis moodi segada henna-indigo segu. Võite veel vaadata ka seda tabelit, siit leiate erinevate inimeste segud, henna-indigo vahekorrad ja pealhoidmisajad: http://www.hennaforhair.com/mixes/index.html
Kelly 2012-10-18 19:19:34

Tere, olen palju lugenud ja uurinud, ent mitte siiski seda õiget vastust leidnud, mistõttu uuriksin siiski, et kui värvida Henna Plusiga varasemalt hennatatud (viimane hennatamine jääb enam kui kuu aja tagusesse perioodi) juukseid, et saada nö alustoon natuke heledamaks ja siis uuesti henna-senna seguga üle, et lõpptulemuseks jääks kärtsum oranž-punane, kas siis ei ole oodata, et juuksed värvuks teab-mis-tooni? Pean just silmas seda, et olen teadlik asjaolust, et Henna Plus pole (kuigi) looduslik ja, et kui ma nüüd sellele nö mitte-looduslikule loodusliku peale möksin, siis ega ei ole oodata juuste roheliseks värvumist? Või kas Henna Plus'iga värvides ei või tulla ette üllatust enam kui kuu aega tagasi hennatatud juuste puhul? Juba ette tänades, Kelly.

Vastus:
Millise HP värviga te värvinud olete. Neil on seal olemas pulbervärve (mis kvalifitseeruks seguhennade alla) ja pastavärve, mis meie arusaamise järgi on sarnased tavaliste sünteetiliste värvidega. Esimesel juhul ei soovitaks me kohe kindlasti juukseid heledamaks värvida, blondeerida või nn värvi väljapesu teha. Või kui siis alles peale karbi ja värvi koostisainete hoolikat uurimist. Kuigi ka sellele ei saa alati 100% kindel olla. Niipea kui segus on sees indigo, võib tulemus olla roheline. Roheliseksminemist ei pea kartma siis, kui kavatsete henna-senna seguga kohe selle sama HP värvi peale värvida. Roheliseks minemist on alust karta siis, kui soovite seguhennade või henna-indigo seguga juukseid heledamaks värvida. Või juhul, kui juuksed eelnevalt juba on kas blondeeritud või värvitud mingi väga heleda pigmendiga ning vees, mida te peapesemiseks kasutate, on keskmisest rohkem kas rauda või vaske. Sennas sisalduv krüsofaanhape, mis annab juustele ilusa kuldse tooni, on väga äge reageerija ning vasega annab see tulemuseks rohekad otsad.
Sirli 2012-10-04 15:03:28

Tellisin Hennaseraist Aloe Vera maagilist juukseõli. See juukseõli on tõesti tõesti maagiline, kõige kõige parem juuksehooldustoode, mida ma üldse kunagi kasutanud olen! See sai mul küll juba mitu kuud tagasi otsa, aga mu juuksed on siiani ilusad, tervemad ja läikivamad kui iial varem.

Kaari 2012-08-12 21:36:38

Tere! Olen lugenud, et henna vähendab lokke. Kas ka senna mõjub loomuliku lokiga juustel nii? Kas on midagi, mis juukseid veel rohkem lokki ajaks?

Vastus:
Jah, henna võib võtta lokki vähemaks ning vähendada keemiliste lokkide püsimist või selle üldse võimatuks teha. Mõned kahupead on selle üle rõõmsad, mõned nii õnnelikud ei ole. Amla jogurti mask või amla kasutamine (kas niisama veega pastaks segatult ja kiirmaskina või siis ka hennasse hapustajaks segamisel) on andnud häid tulemusi juuste lokilisuse osas. Hennatatud juustele annab amla nende mahulisuse tagasi. Shikakai teeb juukseid kohevamaks ja annab nö lehviva laka tunde.
A.P. 2012-06-29 13:13:14

Tere! Tahaksin esimest korda hennaga värvida ja sooviksin saada tulemuseks võimalikult punast, aga mitte oranži (nn porgandivärvi). Olen henna kohta lugenud siit ja sealt ja silma on hakanud erinevaid retsepte. Kavatsen tellida Rajastani hennat (BAQ) ja juurde segada paprikapulbrit (kas sobib see, mida müüakse toidupoes?) ning lavendliõli. Kas peaksin vedelikuks valima mõne tee või hoopis punase veini? Plaanis on segu ka eelnevalt külmutada. Olen oma juustele paaril korral ka sennamaski teinud - kas see võib mõjutada tulemust?

Vastus:
Kui soovite eriti punast, siis soovitame kasutada Rajastani BAQ hennat. Paljud meie kliendid on kirjutanud, et võrreldes Jamila ja Calianaga on tulemus särtsakam ja punasem. Palju oleneb ka teie oma juuksetoonist ja pealhoidmise ajast. Sügava ja võimalikult punase tooni saamiseks soovitame hennat juustes hoida võimalikult kaua, vähemalt 4 tundi. Hennapasta võiks olla ka terbitud (pastasse lisada lavendli või teepuuõli, 20 tilka 100g henna kohta) ning valmispasta korraks läbi külmutatud. Veini kasutamine ei ole vajalik. Hea hapu vedelik on näiteks kange karkade ehk hibiskuse tee. Senna varasem kasutamine tulemusi ei mõjuta.
Ene 2012-06-26 11:47:26

Tere. Lugesin küsimused ja vastused kõik läbi, infot on palju. Näpud juba sügelevad katsetama! Ühtlasi tekkis mul selline küsimus, et kas kulmusid saab/võib/tohib henna jt värvida? Ripsmete värvimisega ilmselt hoopis keerulisem (pikk pealhoidmise aeg)? Või on see mõttetu üritus üldse - et targem kasutada kaubanduses valmisolevaid segusid (need nn hennasegud vesinikuga)?

Vastus:
Kulmude värvimisest saab põhjalikumalt lugeda Hennalehe blogist: http://hennaleht.wordpress.com/2012/03/26/henna-kulmudele/ Ripsmeid hennaga värvida ei saa. Pasta pealekandmine on peaaegu võimatu. Kui see ka ripsmeharjaga kuidagi õnnestub, siis kuivab pasta väga kiiresti ära. Lisaks on pastas sidrunimahl ja eeterlikud õlid, kui need silma lähevad, siis on väga kaua väga valus. Ripsmete tugevdamiseks ja turgutamiseks on vana hea riitsinusõli kõige parem. Kaubanduses valmisolevad segud, mida henna nime all müüakse, on tavalised sünteetilised värvid. Hennat need enamasti ei sisalda.
Silva 2012-06-17 16:30:30

Tere! Juhtus selline lugu,et segasin hennapulbri hapuka mahlaga ja panin ööseks seisma,et siis segada indigoga ja pähe keerata,kuid unustasin hennapasta ja see seisis kolm ööd-päeva soojas toas.Peale seda panin pasta sügavkülma.Nüüd ongi küsimus,kas see pasta on nüüd raisus?Või saan seda ikkagi veel kasutada? Kõike head. Silva.

Vastus:
See pasta ei ole raisus, aga ilmselt on see natuke nõrgem kui oli värske segu, sest osa hennast võib olla lihtsalt ära oksüdeerunud. Samas läbikülmutamine jällegi intensiivistab henna tooni, nii et võimalik, et saate siiski üsna tavapärase tulemuse. Raisus ei ole see pasta kindlasti, lihtsalt lõpptulemus võib olla natukene erinev sellest, mida siiani saanud olete.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11