et en ru fi

Küsimused ja kommentaarid


Siit saate saata meile küsimusi ja kommentaare hennaserai.com poe ja kaupade kohta.

Teie nimi:
Teie e-post:
Sõnum:
 
Britney 2013-04-09 23:38:59

Tere! Olen kolm aastat värvinud oma juukseid leekivpunaseks ja seda poes müüdava värviga. Juuksed on pikad ja paksud, loomulik toon hele kartulikoor.Hetkel paar cm väljakasvu. Nüüd soovin minna üle looduslikule värvile ja jätkata sama moodi punasega. Millega seda protsessi alustada ja saavutada soovitud punane? Millised on ühe kastuskorra puhul kogused pikkadel juustel? Kõik paremat ja ette tänades! ;)

Vastus:
Oleneb nüüd sellest, milline see 'soovitud' punane toon täpselt on. Hennaga ei saa külmi toone, mida sünteetika võimaldab. Kasutage puhast hennat, pasta juustes hoidmise aeg võiks olla vähemalt 2 tundi. Täpsemad juhendid henna segamiseks leiate siit: http://www.hennaforhair.com/freebooks/henna_estonia.pdf
sigrit 2013-04-03 16:06:01

Tere. Kas juuste värvimine henna-indigo-amla seguga raseduse ajal on ohutu?

Vastus:
Kui Te olete varem taimseid värve kasutanud, siis ei ole mingeid vastunäidustusi. Kui Te taimseid värve varem kasutanud ei ole, siis võib ka. Sünteetiliste värvidega võrreldes on nende taimede allergeensus märgatavalt väiksem. Konkreetselt seda, et taimede kasutamine juuste värvimiseks või henna kasutamine naha kaunistamiseks kujutaksid endast ohtu arenevale lootele, ei ole me siiani kuskil lugenud ega kuulnud.
Kristen 2013-03-14 20:14:48

Tere. Ma värvisin juukseid jaanuaris henna ja indigo seguga. Kuna mul olid juuksed aga eelnevalt blondeeritud jäi tulemus punakas ajajooksul kulus ta aga väga punaseks ja siis ma värvisin uuesti üle. Nüüd on just selline ilus punakaspruun toon. Mure on aga selles, et mu blondist välja kasvanud juured on pruunid aga ma sooviks et nad oleks samasugused punakad nagu ülejäänud juuksed. Kas ma peaksin juukseid lihtsalt hennaga värvima, et ilus ühtlane toon tuleks või pole see üldse võimalik, et ma oma juuksed ühte tooni saan?

Vastus:
Meil on üsna keeruline nii ilma juukseid nägemata vastata. Blondeeritud juuksed üldiselt peavadki mõnda aega värvi kehvemini sees - kuna juukses puudub omapigment, siis on vaja teatud värvi kumuleerumist. See seletab ka indigo kiiremat väljakulumist juustest - indigo värvimolekul on suurem ning kinnitub juustesse henna abil, aga pindmisemalt. Tooni erinevus väljakasvu ja blondeeritud osa pealt ongi sellega seotud. Need juuksed käituvadki erinevalt senikaua kuniks blondeeritud osa nö korjub värvi täis. St mingi aja jooksul toimub ka üldisem tooni ühtlustumine. Kui Teie oma toon on tume, siis seal peal jääb henna-indigo segu teistsugune. Võimalik ka, et Teie oma juuste värvis on rohkem külma pigmenti. Me ei oska juukseid nägemata öelda, mis siis saab, kui juuksed täispikkuses ainult hennaga üle teha. Kui Te olete Tartus, siis võime kokku saada ja vaatame, mis seal teha annaks. Kui olete Tallinnas, siis soovitame minna Kamibi salongi Sõpruse pst 2a ja pidada nõu Maricaga.
Agnes 2013-03-05 19:42:39

Tere! Mul on juuksed mitmendat-setmendat aastat juba punased, hennaga värvitud, kuid nüüd tahaks muutust. Suisa säärast, et tahaks juukseid kuidagi roheliseks saada. Niisiis siit minu küsimus - kui blondeerida hennaga punased juuksed ära ning panna pääle indigot, kas siis saab rohelise tooni? Või kuidas see asi käib, on's üldse võimalik roheliseks saada punapääst?

Vastus:
Võib karta, et hennat ei saa nii välja, et juukseid roheliseks saaks. Indigoga ei saa seda kindlasti. Hästi ei kujuta ausalt öeldes ette, mis sealt hennapunase-kollase-indigosinise peale tulla võiks. Üks võimalus on minna Kamibisse ja lasta salgul proovida. Puhas indigo hallil või loomulikul blondil ei jää ka roheline. Pigem selline sinakas ja see kulub vähemaks. Ainus variant, mida oskame pakkuda on tõesti blondeerida ja siis mingite efektivärvidega katsetada. Marica Kamibist oskab ehk ka ses osas paremini nõu anda.
Liisu 2013-02-27 08:43:42

Tere! Olen aastaid teinud keemilisi lokke ja värvinud juukseid igakuiselt. Juuste olukord pole kunagi kiita olnud, kuid mu juuksekarv on lihtsalt nii õhuke, et "tervete juuste" alt paistaks lihtsalt peanahk välja. Olen proovinud kalleid tervendamiskuure, et natukegi elujõudu juustesse sisse puhuda, aga need lihtsalt teevad juuksed raskeks ja luduks. Nüüd otsustasin pöörduda looduslike vahendite juurde. Millest peaks alustama? Kuulsin juuksurilt, et võiksin osta loodusliku šampooni ning sinna sisse segada mõne teie pulbri. Kuna poevärvid tuhmuvad paari nädalaga minu juustest ära, tahaks hakata hennaga värvima ka. Sooviks saavutada tumepruuni (aga mitte musta) kuldse või punaka läikega. Aitäh abi eest!

Vastus:
Šampooni sisse ei ole hea midagi segada. Šampoon on pesuvahend ning seda ei saa ega tohigi nii kaua juustes hoida, et mingit värviandev tulemus näha oleks. Meie pulbritest on šampoonilaadsed shikakai ja lootos, mis on ühtlasi ka väga head juuksemaskid. Aga ühtegi Hennaserai pulbrit ei tohi šampooniga segada! Me isegi ei kujuta ette, mis moodi need siis mõjuda võiksid. On olemas läikevärvide võimalus, siis segatakse valmis värvipasta kas õli või silikoonivaba palsamiga. Läikevärvide tulemused on vähem intensiivsed ja sügavad ning toonid on pehmemad, pastelsemad. Kui Te soovite henna ja indigoga värvima hakata ning selle juurde jääda, siis peab meeles pidama, et neid värve ei saa juustest eemaldada. Taimsed värvid ei allu sünteetilistele värvieemaldajatele ning nn värvipesu annab lihtsalt väga juukseid rikkuva ja koleda tulemuse. Kui segus on indigo, siis on tulemus roheline. Samuti võib pikemaajalise hennakasutamise tulemus olla see, et keemiline lokk ei jää enam hästi sisse. On inimesi, kelle puhul lokk ka üldse sisse ei jää. Võib juhtuda, et peate taimi kasutama hakates keemilisest lokist loobuma. Mõelge see enda jaoks hästi läbi. Tumepruuni tooni saamiseks tuleks võtta henna ja indigo. Kas 1:1 vahekorras või siis 1 osa hennat ja 2 indigot. Siis tuleb tumedam ja vähem punakas pruun. Palun lugege seda teksti http://www.hennaforhair.com/freebooks/henna_estonia.pdf Siin seletatakse lahti, mis moodi henna juustel toimib ning kuidas värve kokku segada.
diana 2013-02-15 20:04:31

Tere. Olen kaua värvinud juukseid ja viimaste aegade lemmik on vaskpunane. Olen värvinud loreali, swartskopfiga jms. Tahaks edasi minna hennaga aga lugesin siin palju ja sain aru, et vaske on suht raske saada. http://www.hennaforhair.com/mixes/alisong/ Sooviks seda tooni. Kas saate nõu anda? Juuksed on üle õlgade ja loomuliku lokiga ja kuivapoolsed.

Vastus:
Aga mis on juuste omatoon? Kas heledam kui see sünteetikaga saadud vask või tumedam? Alisoni toon ei ole tegelikult päris täpne, sest see on tehtud kinnises ruumis ja välguga. Tavavalguses see nii kuldselt vaskne ilmselt ei ole. Kui on soov saada vask, siis võiks kasutada Rajastani hennasid, need ei kumuleeru nii kiiresti nagu Pakistani hennad. Alguses võiks kasutada BAQ hennat ning teha täisvärvimine, et väljakasv ja eelnevalt värvitud juus ühtlustuksid. Edasipeaks vaatama, kas minna juustehenna peale üle või segada BAQ hennat sennaga. Ajaliselt võiks jääda tunniajase peashoidmise juurde ning korduvvärvimistel oleks ilmselt mõistlik värvida juuri ning teha täisvärvimist korra kvartalis.
pilleriin 2013-01-30 20:37:03

Tere! Teadsin juba ammu henna tätoveeringutest, aga ei teadnud , et hennaga saab ka juukseid värvida. Kas hennaga on võimalik värvida nii, et värv püsiks umbes paar nädalat või kuu aega? Muidu on paksud ja üsnagi terved kartulikoore tooni juuksed. Pole kunagi juukseid värvinud.

Vastus:
Ei, seda paraku ei saa. Henna ja indigo on püsijuuksevärvid, nendega värvitud juustest tuleb värv välja kasvatada. Need värvid ei kulu , neid ei saa keemiliste vahenditega eemaldada või teha nn värvipesu. Kui tahta lihtsalt väikest toonimuutust ja sära, siis soovitame kasutada sennat. Senna annab juustele kuldse läike ning see kulub mõne aja jooksul juustest välja.
Signe 2013-01-13 13:21:56

Tere.Värvisin esimest korda juukseid looduspoest ostetud loodusliku juuksevärviga,mis sisaldab erinevaid looduslikke pulbreid(eelnevalt olen juuksed värvinud keemiliselt heledaks).Valisin maasikablondi juuksevärvi(SANTE nimeline toode).Minu juustele jäi see aga tumehalli-rohekas ning kirju.Et seda tulemust nüüd parandada,kas peaksin veelkord sama värviga värvima või mõne muu pulbriga?Sooviks pruunikamat tooni ja et ei oleks nii kirju.Tänan!

Vastus:
Uurisin Sante värvi koostist ning tundub, et see sisaldab väga palju sennat. Lisaks sisaldab see ka rabarberijuure pulbrit. Mõlemad sisaldavad krüsofaanhapet, mis happelises keskkonnas annab ilusa kuldkollase tooni. Oletame, et asi on selles, et juustesse on ladestunud rauda ja/või vaske (või on seda Teie praeguse elukoha vees) ning sennas sisalduv krüsofaanhape reageeris sellega. Kuna juuksed on värvitud heledamaks, pigmenti on neis vähe ning ilmselt on juus ka natuke poorne (vesinik mõjub sageli nii), siis imendus kõik juustesse. Oma osa võis olla ka pähklikoorel ja veel mõnel komponendil, mis minu teada annavad pigem hallika parkaine. Mõnel puhul on aidanud soodapesu, aga see mõjub pigem rauale ning paraku ka kuivatab juukseid. Vase puhul on aidanud salitsüülhape. Me ei soovitaks Teil selle värviga uuesti värvida. Värvi ise kokku segamine võiks anda palju parema tulemuse. Maasikablondi saab senna-henna seguga. Kui juus on eelnevalt blondeeritud/heledamaks värvitud, siis võiks selle segada jogurti või keefiriga. Valmisvärvi kümnekonna toimeaine asemel on siis segus kolm kindlat komponenti ning need on õigesti segatud (happeline keskkond ja vajaminev aeg). Kui pruunikamat soovite, siis võib senna-henna segusse lisada natuke indigot.
Eva-Liisa 2013-01-04 10:29:46

Käisin Kamibi salongis hennatamas ja tulemus on super! :) Kui ükski poe henna pole normaalselt pähe hakanud, siis Hennaserai oma hakkas. Milline kergendus, et saab värvida juukseid ilma keemiata! Mul on nüüd ilusad tumepruunid juuksed, läikivad ja imepehmed. Ma olen niiiii rahul!

Helena 2012-12-29 19:58:42

Tere! Mina sooviksin oma helepruune juukseid punaseks varvida, mina rohkem leekpunasem seda uhkem, kas hennaga on see voimalik sest juuksed on juba korduvalt keemilist saanud ja norknenud....

Vastus:
Helepruunile saab anda puhta hennaga punase tooni, aga heledamaks, et leekiv punane välja tuleks, neid taimedega teha ei saa. Saatke meile palun pilt või link mõnele oma pildile, kus juuksed näha. Ja vaadake seda tabelit: http://www.hennaforhair.com/mixes/index.html Sobiv vahemik peaks olema 'Strawberry red to Righteous red' kuni 'Deep Red to Auburn'. Ehk siis 2-4 tulp. Milline on see punane, mis kõige ideaalilähedasem tundub? Klõpsake pilt kindlasti suureks, siis on üldmulje paremini näha. Ja saatke meeldinud toonide lingid, siis vaatame, mis edasi saab.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10