et en ru fi

Küsimused ja kommentaarid


Siit saate saata meile küsimusi ja kommentaare hennaserai.com poe ja kaupade kohta.

Teie nimi:
Teie e-post:
Sõnum:
 
Erika Tiiman 2011-07-25 22:16:00

Tere! Millist toodet soovitate, kui ma ei soovi juukseid värvida vaid lihtsalt keemilistelt hooldusvahenditelt (shampoon, palsam, õlid jne) üle minna Teie toodetele. Ise olen loomulik brünett ja juuksed ei ole keemiliselt töödeldud. Põhiline probleem juustega on see, et juukseotsad lõhenevad kiiresti ja suht palju langeb neid välja ka. Ette tänades!

Vastus:
Esimene samm võiks olla see, et te lähete šampoonidega osas üle leebetele toodetele - kas mõni sensitive sari või siis suisa looduskosmeetika. Kui olete loomulik brünett, siis võite kasutada enamust meie toodetest. Senna ehk värvitu henna on maskidena juustele väga hea ning kuldne senna annab juustele ilusa läike. Väga hea tagasiside on meil ka lootose osas. Pulberšampooni võib kasutada nii pesemiseks kui ka maskina. Kui juukseotsad lõhenevad, siis võiks juukseid aeg-ajalt õlitada. Brünettidele ja juuste väljalangemise puhul soovitaks brahmi või bhringraj õli. Vaadake üle ka oma toidusedel, äkki on seal õlidest puudus? Kui menüüst karmilt õlid välja jätta, siis kajastub see sageli juustes (üldjuhul hakkavad siis lõhenema ka küüned).
Kaie 2011-06-09 01:49:06

Tere Värvisin oma eelnevalt korduvalt blondeerituid juukseid just sennaga. Olen tulemusega väga rahul, rohekaid otsi pole, värv tuli kuldne. (Kasutasin segamisel keedetud, kergelt jahutatud vett, hoidsin peas tund aega) Igaks juhuks küsin üle, kas ma võin ikka edaspidigi sennaga värvida, kuna lugesin, et ei soovitada tegelikult blondeerituid juukseid sellega värvida. Kas see võib olla kuidagi kahjulik mu juustele( taimne reageering sünteesitud ainega vms jäi mulle siin kommentaarides silma) või kui ma olen tulemusega rahul, siis on kõik korras? Tänud ette! Kaie

Vastus:
Nn blondiinihoiatusel on väga konkreetne põhjus - blondides juustes peaaegu puudub omapigment ning igasugune toon või toonimuutus on neis kohe karjuvalt näha. Kuna juukse otsaosa on väga poorne, siis imab see juus endasse vahel ka muid parkaneid ning kui sennas leiduv krüsofaanhape millegagi reageerib, siis võib tulemus olla väga ootamatu ja ebameeldiv. Vahel on vees kas vaske või rauda üleliia ning see reageerib krüsofaanhappega. Juukseotsad muutuvad siis kas rohekaks või mustjaks, metallioksiid ladestub juustesse. Kuna blondeeritud juuste otsaosa on väga poorne, siis on seda ladestunud kraami juustest kaunis keeruline kätte saada. Kui senna Teile sobis ja midagi ei juhtunud, siis on see suurepärane ja Te võite seda edasi kasutada. See ei ole kindlasti kahjulik, pigem vastupidi. Me ei soovita kasutada sennat ja blondeerimist koos st turgutada end sennaga ning ikkagi jätkuvalt blondeerida. Me ei saa sel juhul anda mingit garantiid, et tulemus on iga kord sama. Ka senna võib juustesse kumuleeruda nii nagu hennagi. Kuigi krüsofaanhape kinnitub juukse pinnale ning see peaks kuu aja jooksul heledamaks kuluma, jääb midagi ikkagi juustesse alles. Meil on olnud juhtum, kus inimene kasutas sennat, sest see andis talle imekauni kuldse tooni ning, nagu hiljem välja tuli, jätkas ka blondeerimist. Ühel korral oli tulemus kuldse asemel kergelt messingjas ning ta ei olnud selle üle üldse rõõmus. Mis siis täpselt juhtus, seda me ei tea. Kuna ta üritas seda kohe hakata sünteetikaga heledamaks võtma, siis me ei tea ka seda, kas näiteks soodapesu või askorbiinhape oleks mingeid tulemusi andnud. Igatahes värvis ta päris pikka aega niisama juukseid heledamaks, kuid on nüüd senna juures jälle tagasi ja kasutab sennat korra kuu jooksul või nii, harvemini kui enne.
Sirli 2011-06-08 22:44:12

Tere! olen Teilt ostnud hennat ja indigot hendigo segamiseks kahel korral, esimesel korral Jamila hennat ning indigot, teisel korral (aasta hiljem) Rajastani hennat ja indogot (tulemused on olnud suurepärased). Pulbreid olen hoidnud toasoojas, karbi sees. Mõlemast korrast on mul kokku alles piisav kogus pulbreid, et saaksin veel ühe värvimise teha, siit ka küsimused: 1) Esimesel indigol on märgitud kehtivusaja lõpuks 2010. Kas indigo omadused muutuvad, kui selle kehtivusaeg saab läbi? 2) Kas Rajastani ja Jamila hennasid võib omavahel segada? Aga erinevate aastakäikude indigoid? Ette tänades :)

Vastus:
Henna ja indigo säilitavad oma toime oluliselt kauem, kui tootja poolt säilivuseks antud 3 aastat. Ilmselt ei luba mingid regulatsioonid pikemat säilivustähtaega määrata. Kui pulber on seisnud kauem, siis tema värviomadused hakkavad lihtsalt vähehaaval vähenema. Muud ei juhtu midagi. Kõige parem on hoida pulbreid külmkapis. Suletud pakkide puhul pole see nii kriitiline, avatud tooted peaks kindlasti valama ümber keeratava kaanega purki ja hoidma neid külmkapis. Me julgeme arvata, et see 2010 aastanumbriga indigo on veel täiesti kõlbulik ja annab piisavalt hästi värvi. Hennasid võib omavahel segada küll. Me segame nahamaali jaoks hennapastasid Jamila ja India hennast kokku. Erinevatel hennadel on erinev tekstuur ja teinekord need täiendavad teineteist kenasti. Kui segada Jamilat juuksehennaga, siis saab tulemuseks veidi keskpärasema henna - Jamila omadused vähenevad ja juuksehenna omad paranevad. Juuksehennas on värvainet vähem ja see on üldjuhul natukene vähem peeneks sõelutud. Ka erinevad indigod võib vabalt omavahel kokku segada.
Erli 2011-06-01 21:12:46

Tere! Alustan sarnaselt eelmise postitusega: olen aastaid värvinud juukseid poe värvidega. Minu loomulikud juuksed on need tüüpilised "kartulikoored", soovitud (ja värvitud) tooniks nö loomuliku punapea oranz, aga ergum, eredam. Tihtipeale värv aga tuhmub kiiresti. Nüüd tahaksin hennat proovida. Minu värvisoov on endiselt käredam oranz, näiteks http://www.hennaforhair.com/mixes/cindy/ või http://www.hennaforhair.com/mixes/elizabetht/ . Tundub, et võiksin segada 1:1 hennat ja sennat ning lisada sidrunimahla. Kas olen õigel teel? Tänud ette!

Vastus:
Oleneb nüüd sellest, kui tume see oma kartulikoor on - kui juus on nii hele, nagu Cindy'l või Elizabethil, siis nemad on saanud tulemuse ainult hennaga. Tuleb arvestada ka, et need pildid on ilmselt võetud välguga - see muudab tooni. Päikesevalguses on toon teistsugune, vähem ere ja sügavam. Henna ja senna pooleks annab ilusa loomuliku vaskselt punase nagu näiteks on kõhutantsijannal Safranil - http://www.club4rent.eu/lisateenused/kohutants/ Väga vinge messingjalt vaskse väga hea läikega saab läikehennaga - segada henna näiteks maitsestamata jogurtisse. Sidrunimahla asemel võib kasutada ka kummeliteed - see on leebem. Kui sidrunimahl, siis ainult natukene, hapustamise jagu. Puhas sidrun kuivatab juukseid väga. Kui jogurtisse segada, siis ei ole haput lisada vaja, jorguti piimhappest piisab. Ja kui seda üle jääb, siis võib ka jogurtiga pasta panna sügavkülma - ühekordse läbikülmutamise elab see kenasti üle. Lihtsalt järgmine kord oleks hea kõik üles sulanud pasta ära kasutada.
Mari 2011-05-29 10:42:26

Loomulik värv on mul tume kartulikoor, kuid olen aastaid juukseid poevärvidega punasemaks värvinud. Praegu on juuksed umbes sellist tooni: http://www.rhesusnegative.net/work/wp-content/uploads/2011/01/redhead1.jpg. Nüüd olen hakanud aga henna kohta uurima ja sooviksin seda proovida. Siit minu küsimus - kuidas ma saaksin oma juuksed võimalikult punaseks? Ei sooviks kastanpruuni tulemust. Millist hennat tuleks kasutada? Mida juurde segada? Jne.

Vastus:
Kui oma toon on tume kartul, siis mulle tundub, et seda tooni ei saa ilma omapigmendi eemaldamiseta. St sünteetiliste värvidega on tulemus omatoonist ikkagi heledam olnud. Kui üldse, siis ainult puhta hennaga. Henna võimaluste osas vaadake palun seda tabelit: http://www.hennaforhair.com/mixes/index.html Siin on väga palju erinevaid võimalusi. Punase saamiseks peaksite kasutama puhast hennat, ilmselt ikkagi BAQ oma. Vaadake tabelist neid kolme punaste toonide rida - kas sealt leidub midagi, mis sobida võiks? Kui leiate sobiva tooni, saatke meille selle link, siis oskame tooni asjus edasi mõelda. Kui vähegi võimalik, kas saaksite saata ka pildi oma juustest? Kasvõi väljakasvurandi osa, siis me näeme ära omatooni ja toonivahe.
Karoliina 2011-05-25 23:48:24

Tere! Olen aastaid värvinud juukseid nii poe kui salongi värvidega. Nüüd tahaksin väga hennat proovida, kuid ei ole varem sellega kokku puutunud. Värvisoov oleks tumepruun/must ilma punaka varjundita. Kas oskate soovitada millist hennat peaksin kasutama ja kas Te ise pakute Tartus värvimisteenust ka? Ettetänades

Vastus:
Henna on ikka ja alati ühte sorti ja värvi, pruuni saamiseks tuleb seda segada indigoga. Et punast vähemaks võtta, siis peaks panema ka amlat. Mis värvi Teil omajuus on? Kui Te hennast veel palju ei tea, siis soovitaksime lugeda seda teksti: http://www.hennaforhair.com/freebooks/henna_estonia.pdf ja vaadata seda tabelit: http://www.hennaforhair.com/mixes/index.html Saatke meile meeldinud toonide lingid, siis oskame Teid edasi aidata.
Kai 2011-05-12 11:24:02

Olen oma elu jooksu juukseid aeg-ajalt hennatanud, aga teadmiste ja oskuste vähesuse tõttu pole tulemus midagi erilist olnud. Igatahes ei uskunud ma, et hennaseguga on võimalik saavutada külma tooni. See pilt siin näitab mulle vastupidist:) http://www.hennaforhair.com/mixes/jerri/ Tahan ka! Jerri enda loomulik värv on küll tumepruun, minul eestlaslik tumedam kartulikoor natukese halliga, mis on hetkel salongivärviga värvitud (auburn). Kas oleks mõistlik kinni hakata lingis pakutud retseptist või oskate anda paremat soovitust? Ja kui kaua oleks mõistlik oodata, enne kui salongivärvile kasulikumat segu peale panna:)?

Vastus:
Jerri pildi puhul üks oluline täpsustus - see on võetud välguga ja ilmselt elektrivalguses. Oleme üsna kindlad, et erksas päikesevalguses on toon palju soojem ja punasem. Ja kuna tema ise on väga tumepruun, siis saab ta värvida ainult hennaga. Oluline on ka see, et ta on lisanud terpeene. Kas Teie kannatate eeterlike õlisid - lavendel, teepuu? Jahvatatud nelk on ka väga hea. Paljud ei kannata lõhna. Oluline on ka pealhoidmise aeg. Sellise sügavusega tooni saamiseks oleks 4 tundi miinimum. Eestlaste tüüpilisel tumedal juuksel saaks sellise tooni ehk ainult hennaga. Ilmselt võiks panna lisaks amlat ja võib-olla natukene indigot. Põhimõtteliselt ei pea hennaga ülevärvimisel sünteetika väljakasvu ootama - kui sünteetikaga värvitud juuksed on väga nutuses seisus, siis võib juhtuda, et sünteetikaga osa võtab mõnda aega hennat kehvemini vastu ja ei pea seda kinni. Aga korduvvärvimistega saab selle üsna kenasti korda. Kõik juuksed on erinevad.
Maris 2011-05-12 09:11:40

Tere! Sooviksin oma juustele väga õrna punakat-pruunikat läiget. Praegu on selline loomulik natukene tumedam kartulikoor. Kas seda on võimalik teha nii, kui hapuga segatud sennale lisada hästi vähe hennat? Kuid kui sinna segusse panna veel veidi indigot (nagu tehakse henna+indigo) siis kas toon muutub veidi pruunikamaks? Eriti tumedamat värvi ei taha, aga just selline kena helepruunikas-oranžikas oleks hea. Lisaks - kui mul on juukseotstes veel mõni cm vana blondi värvi, siis kas sennaga tehes võivad need muutuda kuivaks ja hapraks? Ehk peaksin ootama, kuni kõik sünteetika on täielikult välja kasvanud?

Vastus:
See oleneb omajuukse tumedusest, aga senna-henna-indigoga mängides saab kuldsemaid pruunikaid toone. Kui omajuus on tumedam, siis annab selline kasutamine pigem väikese tooninüansiga läike. Tuleb ka arvestada, et senna kuldne (krüsofaanhape) kulub umbes kuu jooksul juustest tuntavalt vähemaks. Sünteetika pärast ei ole vaja muretseda kui Te ei ole just piirkonnas, kus on kehv vesi - kare, vaskne, rauane, siis ei juhtu midagi. Mõnda aega võtab see halvemini värvi sisse, aga kumuleerub aja jooksul. Tooni timmimisel võib alustada nt 100g sennale 1 lusikatäie hennapasta ja 1 spl indigo lisamisega. Aga pasta valmistamisel siis: senna hapuga seisma (kummelitee nt), henna hapuga seisma. Seisavad üleöö. Vahetult enne peale kandmist 1 spl indigot leige keedetud veega pastaks, sinna lisada 1 spl hennat ja segada korralikult läbi. Seejärel lisada see segu sennale ja segada väga korralikult läbi. Segada tuleb tõesti korralikult, et ei jääks kirju, hea on segada läbipasivate seintega nõus, siis on läbisegamata osa kenasti näha. Segu kanda pestud puhastesse juustesse, kuhu pole palsamit lisatud. Pealhoidmise aeg esialgu 1-2 tundi. Siis on näha, kuidas segu juustesse jääb. Allejäänud henna sügavkülma, indigopulber kenasti kinnisesse anumasse ja võib hoida tavalises külmkapis. Henna-indigo kogusega saab hiljem mängida, neid suurendades näiteks ja tooninüanssi muutes. Ka pealhoidmise aega võib pikendada.
Getter Grossthal 2011-05-09 23:18:14

Sooviksin hennaga juukseid värvida, aga kas on mingi vahe kas kasutada "Jamila" hennat või Rajastani hennat juustele. Kas mingi värvi vahe jääb? või pole vahet üldse

Vastus:
Jamila iseärasus on aeglasem värvireaktsioon ja kiirem kumuleerumine. Rajastani kohta oleme kuulnud kommentaare, et selle toon jääb mõniedel juustel särtsakam ning peale sügavkülmutamist väga intensiivselt hennapunane. Valgel lambavillal ei olnud katsetamisel erilist toonivahet märgata, seega oleneb see juustest. Meie kogemuse järgi võib neid kenasti ka vaheldumisi kasutada - väga suurt värvivahet ei jää.
Mann 2011-05-02 11:29:08

Missugune ja kui suur on jamila ja rajastani henna tooni vahe? Kas see on erinevus on hoomatav nt tumedama kartulikoore puhul? Hetkel omad juuksed pikast jamilaga hennatamisest lillakad pluss vesinikuga tehtud oranzid triibud. Tänud ette.

Vastus:
Mitmed kliendid on täheldanud, et Rajastani henna jääb natukene särtsakam ja läige olevat teine. Samas lambavillal oli toonivahe üsna olematu. Meile tundub, et see erinevus juustel on üsna individuaalne. On juukseid, millel läbikülmutatud Rajastan jääb väga leekivpunane ja on juukseid, mille puhul pole mingit erilist vahet. Samas tuleb öelda, et Jamilat peetakse üheks enimkumuleeruvaks hennaks, Rajastani hennade puhul seda nii üheselt välja toodud ei ole. Kui nüüd Rajastaniga Jamila peale teha, siis otsest toonivahet küll näha ei peaks olema. Mitte rohkem kui tavapärane - kumuleerunud otsad on ja jäävad lillakamaks ja tumedamaks kui esmakordselt värvitud juureosa.
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15